Gaz w butlach

BAŁTYKGAZ oferuje butle gazowe o różnych rozmiarach i zastosowaniach, jednocześnie gwarantując ich pełne bezpieczeństwo.

BAŁTYKGAZ dostarcza butle na terenie województw:
Łódzkiego, Śląskiego, Dolnośląskiego, Opolskiego i Wielkopolskiego

W ofercie BAŁTYKGAZ znajdują się:

Butle o zawartości gazu do 5 kg
Butle te zwane również turystycznymi, nadają się szczególnie do zalislania urządzeń gazowych o małym zużyciu energii. Stosuje się je głównie w gospodarstwach domowych, rzemiośle i urządzeniach kempingowych. Doskonale nadają się do prostych systemów grzewczych oraz są wykorzystywane jako źródło energii dla lamp oświetleniowych. Znakomicie slużą także do ogrzewania namiotów oraz zasilania palników.

Butle o zawartości gazu 10 kg
Butle te są wypełnione propanem i mają zastosowanie przy dużym poborze gazu. Mogą zasilać palniki do zgrzewania papy.

Butle o zawartości gazu 11 kg i 15 kg
Te najbardziej popularne butle znajdują zastosowanie przy zasilaniu urządzeń o mocy do 4 kW. Butle tego typu zasilają szeroką gamę urządzeń: kuchenki gazowe, piekarniki, ogrzewacze pomieszczeń – dmuchawy ciepła i parasole kawiarniane. Nowością jest ich zastosowanie do wózków widłowych.

Szczegółowych informacji dotyczących możliwości zawarcia współpracy udziela:
Mariusz Dominiak,tel.: 605 279 352


Butle do wózków widłowych

Potrójna korzyść. Wykorzystuj swoje wózki widłowe na gaz jeszcze efektywniej i redukuj koszty eksploatacji. Wózki widłowe z napędem gazowym stanowią inteligentne rozwiązanie wszystklich problemów logistycznych.

Podstawowe zalety proponowanego przez nas rozwiązania w zestawieniu z metodami stosowanymi w wózkach widłowych zasilanych olejem napędowym lub wyposażonych w napęd elektryczny:

  • korzystna cena zakupu gazu płynnego,
  • nieograniczone możliwości zastosowania w halach i na otwartym terenie,
  • minimalny czas przestoju konieczny do wymiany butli

Dodatkowe zalety butli aluminiowych w wózkach widłowych napędzanych gazem płynnym:

  • materiał, z którego wykonana jest butla – aluminium gwarantuje, że zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz butla nie ulega korozji.
  • Dzięki aluminiowej konstrukcji butla jest dużo lżejsza niż standardowo dostępna na rynku butla stalowa – i tak samo bezpieczna.

 

Mimo 15 kg ładunku butla nadal odznacza się niską wagą. W porównaniu z tradycyjną butlą ze stali, butla aluminiowa to o 36% większa ładowność i jednocześnie mniejsza waga samej butli – co wiąże się z większą wydajnością. Butle aluminiowe to przejrzyste korzyści – wymiana jest sprawniejsza i odbywa się rzadziej.  Państwa pracownicy mogą intensywnie skupić się na swoich głównych zadaniach.

Oszczędność czasu pracy: 1 zmiana = 1 wymiana butli

Większa pojemność
Butla aluminiowa zawiera ok 36% więcej gazu niż tradycyjne stalowe butle gazowe. 15 kg zamiast 11 kg oznacza: dłuższe przejazdy wózków widłowych oraz mniejszą częstotliwość wymiany butli.

Przykładowo:
W przypadku tradycyjnych butli stalowych potrzebują Państwo 500 wymian butli  w roku. Przy użyciu butli aluminiowych wystarczy jedynie 364 wymian butli rocznie.
 

W razie pytań prosimy o kontakt z dyr. Michałem Krysztofiakiem
tel. 605 279 962.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów BAŁTYKGAZ wprowadził usługę o nazwie TELEBUTLA, zapewniającą państwu większy komfort i wygodę. Oferta TELEBUTLA eliminuje tak uciążliwy i czasochłonny problem, jakim jest samodzielny odbiór butli z punktu wymiany. Zamawiając pomarańczową butlę... Więcej
Bezpieczeństwo eksploatacji butli wymaga od każdego napełniającego napełniania pustych butli do 2/3 objętości. W prawidłowo napełnionej butli 2/3 objętości zajmuje gaz płynny (faza ciekła) i 1/3 objętości faza gazowa gazu płynnego.    Kontrola napełniania butli wykonywana jest ... Więcej
Przy wymianie i podłączaniu butli napełnionej gazem należy zachować szczególną ostrożność: PRZYŁĄCZENIE BUTLI GAZOWEJ DO URZĄDZENIA Z butli mogą być zasilane urządzenia przystosowane tylko do zasilania propan-butanem o niskim ciśnieniu poprzez odpowiedni reduktor i elastyczny wąż. Wąż na... Więcej