Autogaz - dystrybucja, montaż stacji

Zapewniamy autogaz  spełniający poszerzone normy wg PN-EN 589.
Gwarantujemy atrakcyjne ceny i szybkie realizacje dostaw.
Dostawy gazu mogą być realizowane autocysternami własnymi lub z odbiorem przez Klienta w naszych bazach magazynowych:

 • Bydgoszcz,
 • Rakowice Małe
 • Wieluń
 • Leszcze

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, prosimy o kontakt pod numerem naszej bezpłatnej infolinii: 800 306 204 

Do Państwa dyspozycji pozostaje nasz Specjalista ds. Autogazu:
Małgorzata Szumowska, tel.: 605 279 552
 


Klienci zainteresowani dzierżawą

Klientom spełniającym określone warunki oferujemy specjalny program budowy modułu stacji autogazu. Na podstawie umowy partnerskiej zapewniamy: częściowe finansowanie inwestycji, serwis techniczny instalacji i legalizację dystrybutorów. Umowa gwarantuje stałe dostawy gazu z gwarantowaną marżą.
BAŁTYKGAZ eksploatuje wiele instalacji do tankowania autogazu. Co roku powiększamy ich liczbę, budując nowe instalacje. Nasze stacje autogazu wyposażone są w nowoczesne pompy, dystrybutory i bezpieczne zbiorniki.

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, prosimy o kontakt pod numerem naszej bezpłatnej infolinii: 800 306 204

Do Państwa dyspozycji pozostaje nasz Specjalista ds. Autogazu:
Małgorzata Szumowska, tel.: 605 279 552

 


Dostawy gazu do istniejących instalacji

BAŁTYKGAZ specjalizuje się w dostawach autogazu do własnych modułów zlokalizowanych na różnych stacjach benzynowych. Ponadto dostarczamy autogaz na terenie całego kraju do Klientów posiadających własne moduły. Oferujemy produkt najwyższej jakości i spełniający wymogi PN-C-96008 oraz Europejskiej normy EN-589.

Do Państwa dyspozycji pozostaje nasz Specjalista ds. Autogazu:
Małgorzata Szumowska, tel.: 605 279 552

 


Budowa modułów LPG

Klientom spełniającym określone warunki oferujemy pomoc w budowie modułów LPG: Instalacja Autogaz - schemat.

Do Państwa dyspozycji pozostaje nasz Specjalista ds. Autogazu:
Małgorzata Szumowska, tel.: 605 279 552

 


LPG Mam instalację / Mam stację

Przedstawiamy wyjątkową ofertę w ramach projektu „Mam instalacje/ Mam stację”. Oferta przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych obniżeniem kosztów prowadzonej działalności, jednocześnie ceniących wygodę i bezpieczeństwo. Ta unikalna propozycja, to owoc współpracy dwóch firm z dużym doświadczeniem: BAŁTYKGAZ i ELPIGAZ - ekspertów na rynku autogazu, które połączyły swój potencjał w celu kompleksowej obsługi klientów.

Zastosowanie zasilania gazem zarówno w silnikach benzynowych jak i w silnikach diesla znacząco obniża koszty eksploatacji. Gaz jest najtańszym z ogólnie dostępnych paliw do silników - jego cena od lat oscyluje poniżej połowy ceny benzyny czy oleju napędowego. Taka relacja pomiędzy ceną gazu a innymi paliwami sprawia, że inwestycja w instalację gazową zwraca się w bardzo krótkim czasie i szybko przynosi oszczędności oraz obniża koszty.

Zmiana zasilania pojazdów z paliw tradycyjnych na paliwa gazowe sprzyja zmniejszeniu emisji spalin i ograniczeniu efektu cieplarnianego. Autogaz jest paliwem ekologicznym - wynika to głównie z prostej budowy chemicznej składników tego paliwa - propanu C3H8 i butanu C4H10 oraz pozbawienia potrzeby stosowania innych domieszek.

ELPIGAZ to kilkudziesięcioletnia tradycja w produkcji oraz wdrożeniach technologii na potrzeby motoryzacji i ponad 1 milion instalacji gazowych poruszających pojazdy na całym świecie. Produkcja instalacji gazowych oraz szerokiej gamy zbiorników LPG realizowana jest w oparciu o własne rozwiązania techniczne oraz technologiczne, chronione patentami w kraju oraz za granicą. Produkty marki ELPIGAZ to gwarancja najwyższej jakości.

BAŁTYKGAZ jest renomowanym dostawcą wysokiej jakości paliw gazowych na terenie całego kraju. Oferuje także kompleksowej rozwiązania w zakresie realizacji projektów dotyczących lokalizacji oraz budowy stacji i punktów tankowania LPG zgodnie z potrzebami klienta. W interesie klientów nieprzerwanie dba o utrzymanie atrakcyjnej ceny i wysokiej jakości dostarczanego gazu.

Nasze wieloletnie doświadczenie gwarantuje klientom profesjonalną obsługę zaczynając od wsparcia w doborze jak najlepszych rozwiązań i sposobu finansowania dla prowadzonej działalności, przez pomoc w realizacji inwestycji do codziennej obsługi i serwisu. Połączenie potencjału dwóch firm, ich fachowość, wiedza oraz praktyka rynkowa w branży autogazu umożliwiły wprowadzenie unikalnej oferty indywidualnie dopasowywanej do potrzeb i możliwości klienta.

Zakres proponowanej kompleksowej obsługi w ramach projektu „Mam instalacje/Mam stację” obejmuje wszystkie działania niezbędne dla wprowadzenia do użytkowania pojazdów zasilanych autogazem i tankowanych na własnej stacji LPG.

 • Analiza ekonomiczna przedsięwzięcia w oparciu o zasoby i możliwości klienta
 • Dobór sposobu finansowania adaptacji pojazdów na gaz oraz uruchomienia stacji LPG
 • Pomoc oraz udział w realizacji/uruchomieniu stacji napełniania LPG:

- Pomoc projektantów firmy BAŁTYKGAZ w zakresie doboru odpowiednich parametrów stacji
- Pomoc w przygotowaniu dokumentów dla uzyskania decyzji urzędowych dla inwestycji, wykonanie projektu budowlanego z uzgodnieniami dla uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę,
- Wykonawstwo lub nadzór związany z wykonaniem robót budowlanych i instalacyjnych,
- Udział w odbiorach stacji i dopuszczeniu do eksploatacji przez organy wymagane prawem,
- Uruchomienie instalacji i szkolenie obsługi, opracowanie instrukcji

 • Proces adaptacji pojazdów na zasilanie LPG

- Projektowanie i dobór rozwiązań oraz ustalenie kompletacji dla poszczególnych grup pojazdów
- Adaptacja pojazdów na zasilanie gazem, montaż zbiorników LPG i uruchomienie instalacji

 • Serwis techniczny, gwarancyjny i pogwarancyjny w oparciu o własną kadrę specjalistów na terenie całej Polski
 • Doradztwo techniczne w zakresie objętym projektem

W zależności od potrzeb klienta możliwe jest:

 • zastosowanie stacji napełniania LPG opartej na zbiornikach magazynowych gazu płynnego o następujących wielkościach:

- zbiornik pojedynczy, naziemny o pojemności całkowitej (wodnej) 4850 litrów
- dwa zbiorniki naziemne o łącznej pojemności (wodnej) 9700 litrów
- jeden zbiornik podziemny o pojemności całkowitej (wodnej) 6700 litrów
- inne zbiorniki podziemne o pojemności maks. do 20 000 litrów i łącznej pojemności do 40 000 litrów

 • zastosowanie telemetrycznego pomiaru ilości gazu w zbiornikach
Zbiornik, osprzęt zbiornika i instalacja rurowa powinny być szczelne. Próbę szczelności wykonuje firma instalacyjna po zakończeniu budowy instalacji. Potwierdzeniem szczelności całej instalacji zbiornikowej oraz wykonania próby szczelności jest protokół z tej próby, będący jednym z elementów... Więcej
Firma BAŁTYKGAZ wykonuje dla swoich Klientów różnego rodzaju instalacje przemysłowe w oparciu o zbiorniki magazynowe różnej wielkości zasilające palniki energetyczne o mocy do 10 MW. W instalacjach stosowany jest gaz płynny propan butan. Ze względu na dużą różnorodność urządzeń przemysłowych... Więcej
Bezpieczeństwo eksploatacji zbiornikowej wymaga od każdego napełniającego – dostawcy gazu - napełniania zbiornika maksymalnie do 85% jego objętości. W prawidłowo napełnionym zbiorniku maksymalnie 85% objętości zajmuje gaz płynny (faza ciekła) i 15% objętości faza gazowa gazu płynnego. Kontrola... Więcej
Bezpieczeństwo użytkowania zbiorników paliwowych gazu płynnego jest gwarantowane warunkami Urzędu Dozoru Technicznego, które na producenta i właściciela zbiornika nakładają wysokie wymagania związane z produkcją i eksploatacją. Dla przybliżenia tej problematyki Klientom BAŁTYKGAZ przytaczamy... Więcej
 a) informacje ogólne 1. KONSERWACJA - jest to wykonywanie czynności zapewniających utrzymanie mienia należącego do   spółki w stanie sprawności technicznej, a w szczególności: kontrolne sprawdzenie zaworu bezpieczeństwa; wymiana zaworu bezpieczeństwa w ramach przeprowadzonej... Więcej